Vereplasma teraapia

Veri koosneb paljudest erinevatest komponentidest ning igaühel neist on oma kindel ülesanne. Vereplasma teraapia puhul kasutatakse vere vedelas osas ehk plasmas leiduvate kasvufaktorite omadust käivitada ümbritsevates kudedes paranemis- ja restruktureerimisprotsess. Kasutades vereplasmast eraldatud kasvufaktorite kontsentraati on võimalik:

 • kiirendada operatsioonijärgset taastumist;
 • vähendada operatsioonijärgset turset;
 • vähendada näo- ja dekolteepiirkonna kortse;
 • ühtlustada kogu näo jumet;
 • taastada huulte volüümi;
 • ühtlustada ja helendada silmade alla tekkivaid tumedaid ringe;
 • stimuleerida juuksekasvu;
 • parandada armide ja venitusarmide välimust.

Protsess

Eraldades tsentrifuugimise teel verest ainult kasvufaktorid ning viies seejärel kontsentreeritud koguses kasvufaktorid taas naha sisse, arvab sealne kude, et piirkond on tugevalt vigastatud ning vajab kiireloomulist ravi. Käivitub raviprotsess ja algab uute naharakkude, kollageeni, elastiini, hüaluroonhappe, mikroveresoonestiku ning rasvkoe loomine.

Seega on vereplasma teraapiat kasutades võimalik käivitada või võimendada kehaomast paranemisprotsessi – seda nii operatsioonijärgse taastumise kiirendamiseks, kui ka esteetiliste eesmärkide saavutamiseks.

Vereplasma teraapia võimalikud kasutusvaldkonnad

Ilukirurgilised operatsioonid

Paranemise kiirendamise ja kergendamise eesmärgil süstitakse vereplasma kontsentraati protseduuri ajal, ja ka enne haavade sulgemist, operatsioonipiirkonda. Suurimat mõju avaldab vereplasma teraapia näo-, kaela- ja silmapiirkonna operatsioonide puhul, kuna võimaldab patsientidel kiiremini tavaellu naasta.

Vereplasma teraapia eraldiseisva protseduurina

Sügavad näopiirkonna kortsud – nasolabiaalvoldid, kanavarbad, otsmiku piirkonna kortsud

Näopiirkonna kortsude tekkepõhjuseid on mitmeid – neist peamisteks võib pidada kollageeni ja hüaluroonhappe tootmise languse tõttu aina õhemaks muutuvat nahka ning rasvkoe vähenemist näopiirkonnas. Miimika tagajärjel tekivad õhukesele nahale esmalt kurrud, mis süvenevad ajapikku kortsudeks.

Enimlevinud meetod kortsudest vabanemiseks on täiteaine süstimine kortsu alla. Selline lähenemine võitleb aga tagajärgedega mitte ei lahenda probleemi.

Süstides probleemsesse piirkonda vereplasma kontsentraati käivitatakse seal loomulik paranemisprotsess. Paranemisprotsessi tulemusel hakkavad järk-järgult vähenema kortsud ning nahk pinguldub ja muutub elastsemaks.

Vereplasma teraapia erineb täitesüstidest tulemuse avaldumise osas. Kui täitesüstide puhul täidetakse kortsud altpoolt täiteainega ja tulemus on nähtav koheselt, siis vereplasma teraapia puhul ilmnevad tulemused järk-järgult 2-3 kuu jooksul, sest organismis toimuv raviprotsess võtab aega. Kuna vereplasma teraapia puhul kasutatakse patsiendi enda verest saadud kontsentraati(millele ei lisata lisaaineid), puudub võimalus ka allergilise reaktsiooni tekkeks.

Protseduur võib ajaliselt kesta kuni üks tund, sest enne süstimist on vajalik süstitav piirkond tuimestava kreemiga tuimestada. Peale protseduuri tekib süstekohas kerge punetus, mis kaob mõne tunniga. Üksikutel juhtudel võib süstitud nahapiirkonda tekkida õrn sinikas, mille saab jumestuskreemi abil ära peita. Olenevalt soovitavast tulemusest võib olla vajalik protseduuri kordamine.

Huuled

Sarnaselt näopiirkonnale väheneb kollageeni ja hüaluroonhappe taastootmine ajapikku ka huultes. Sellest tingitult väheneb huulte volüüm ning huultele võivad tekkida kortsud. Tavapäraseks meetodiks on huulte volüümi taastamisel ja kortsude tasandamisel huulte täitesüstid.

Neile, kes soovivad oma huuli loomulikumal teel turgutada, soovitame täitesüstide asemel kasutada vereplasma teraapiat. Kuna vereplasma teraapia käivitab huultes uue paranemis- ja restruktureerimisprotsessi, kahanevad vertikaalsed huulekortsud ning taastub huulte vähenenud volüüm.

Kogu näo-, kaela- ja dekolteepiirkonna nahk ja käed

Kogu näopiirkonna jume parandamiseks, näonaha elastsemaks muutmiseks ning kurdude ja kortsude kaotamiseks soovitame vereplasma teraapiat kombineerida mikro-nõelravi (microneedling) protseduuriga. ArtiaClinicus on kasutusel Dermapen mikro-nõelravi seade, mis tekitab ülimalt peenikeste nõeltega nahka miljonid mikrohaavandid, mille kaudu saab vereplasma kontsentraadi, ja soovi korral ka toitained, sügavamate nahakihtideni viia.

Tumedad silmaalused

Tumedate silmaaluste peamisteks põhjustajateks on veresooned, mis hakkavad ajapikku õhukese silmaaluse naha alt läbi kumama. Süstides vereplasma kontsentraati probleemsesse silmaaluse piirkonda käivitub nahas paranemis- ja uuenemisprotsess, mille resultaadina saab õhuke silmaaluse nahk olulise turgutuse ja restruktureerimise. Algab uute naharakkude, kollageeni ja hüaluroonhappe tootmine, tänu millele pakseneb õhuke silmaalune nahk ning väheneb veresoonte läbikumavus nahast.

Peanahk ja juuksed

Viies vereplasma kontsentraati süstimise ja mikronõelumise teel peanaha sisse, on võimalik stimuleerida juuksekasvu ja võidelda seeläbi juuste enneaegse väljalangemise ning juuksekasvu pidurdumisega.

Esteetiliselt koledad armid või venitusarmid

Kombineerides vereplasma teraapiat mikronõelumisega on võimalik parandada ka armide ja venitusarmide välimust. Väga suurte armide puhul võib olla vajalik ka patsiendi enda rasva siirdamine armi alla.

Hinnad

Vereplasma süstid näopiirkonna kortsudesse al. 300€

Vereplasma kontsentraat mikronõelumisega al. 300€

Vereplasma teraapia armide välimuse parandamiseks al. 300€

Vereplasma teraapia juuksekasvu stimuleerimiseks – selgub konsutlatsiooni käigus

Protseduurist

 • Protseduuri kestvus: kuni 2 tundi

 • Tuimestus: lokaalne

 • Tööle/koju: kohe pärast protseduuri

Protseduuri maksumus

Hind alates: 300 €

Järelmaks alates: 9 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks