Rindade vähendamine (vähendusplastika)

Ebaproportsionaalselt suured rinnad ei tekita mitte ainult keha harmoonia ebakõla, vaid võivad põhjustada ka tõsiseid terviseprobleeme. Liiga suurte rindade puhul võib esineda nii selja-, kaela-, ja peavalu kui ka rinnaaluse naha haudumist ning rindade tundlikkuse häireid.

Rinnavähendusoperatsioon võimaldab kirurgiliselt eemaldada liigse rinnakoe, vormida väiksemad, kergemad, kehaproportsioonidega sobivamad ja ilusama kujuga rinnad.

Kuigi rindade suurus sõltub peamiselt pärilikkusest, mõjutab seda suuresti ka kehakaal. Juhul kui kehakaal suureneb, suurenevad ka rinnad sinna koguneva rasvkoe arvelt ja vastupidi. Aastatega ja rinnaga toitmise tagajärjel võivad suured rinnad longu vajuda ning rasked ja rippuvad rinnad põhjustavad sageli selja-, ja kaelavalu ning kroonilist nahaärritust rindade all.

Rinnavähenduslõikus on vastunäidustatud kui patsiendil on üldiselt kehv tervislik seisund, kroonilised haigused, põletikukolded organismis, kui ta on psüühiliselt ebastabiilne ning kui ta toidab rinnaga. Lõikust ei soovitata ka siis kui lähisugulastel on esinenud rinnavähki.

Tavaliselt kestab lõikus 2-3 tundi. Lõikust tehakse enamasti üldnarkoosiga, ehk patsient jääb operatsioonilaual magama ja ärkab hiljem juba palatis.

Operatsioonijärgselt mähitakse patsiendi rinnad spetsiaalsesse kirurgilisse sidemesse, haavadesse paigaldatakse väikesed dreenid, et juhtida välja sinna kogunenud vedelikku. Need eemaldatakse paari päeva jooksul.

Tööleminekuga ei tasuks kindlasti kiirustada, sealt eemalolekuks tuleks planeerida vähemalt kaks nädalat.

Lõikus võimaldab patsiendile paremat enesetunnet ja rahulolu pikkadeks aastateks. Seda eriti nendele naistele, kelle tervislik seisund on halvenenud seoses vajunud rühi ja raskete rindadega.

Protseduurist

  • Operatsiooni kestvus: 2-3 tundi

  • Anesteesia: üldnarkoos

  • Töölt eemal: umbes 2 nädalat

Protseduuri maksumus

Hind alates: 4050 €

Järelmaks alates: 112 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks