Rasvaimu kõhult

Rasv kõhul on probleem paljude jaoks – Sa pole oma murega üksi

Soovid kanda kitsamat kleiti või lemmikteksade nööp ei lähe kinni? Oled palju panustanud töötamisele ja perele ning enda eest hoolitsemiseks pole aega jäänud? Sinu mureks on rasvapadjake kõhul, mis ei allu dieedile ega treeningule.

Peamiseks põhjuseks, miks rasv nii kõhult kui ka muudest piirkondadest tõrksalt lahkub, on täiskasvanu organismi rasvarakkude muutumatu arv. Kaalutõusuga ei teki rasvarakke juurde ning dieediga need ei kao. Muutub vaid rasvarakkude suurus. Looduse poolt on nii seatud, et rasvarakke suuremaks on lihtne teha, kuid väiksemaks keeruline.

Kuna rasvarakkude arv organismis on muutumatu, siis kõige tõhusaim meetod neist vabanemiseks on rasvarakkude füüsiline eemaldamine ehk rasvaimu. Protseduuri esimesed katsetused tehti juba 1974. aastal, kuid tänapäevane “tumescent” rasvaimu on pärit aastast 1985. Rasvaimu tegemiseks kasutatakse kas mehaanilist või ultraheli-põhist operatsioonitehnikat, mille käigus purustatakse naha all olevad rasvarakud ning seejärel imetakse need välja.

Kõhu rasvaimu tulemus on küll jääv, kuid pärast protseduuri on oluline jälgida toitumist ja kehakaalu, sest ka pärast rasvaimu talletab keha üleliigse energia rasvarakkudesse. Lõikuse järgselt paisuvad rasvarakud lihtsalt mujal keha piirkondades. Naistel on need näiteks rinnad, puusad, reied, tuharad, põlved ja pahkluud ning meestel puusad ja rinnapiirkond. Keeruline on ennustada, kuidas ja kuhu uus rasv kehal kogunema hakkab.

Kui palju kõhu rasvaimu maksab?

Kõhupiirkonna rasvaimu hind sõltub protseduuri mahust ehk opereeritavate piirkondade arvust. Allpool on välja toodud populaarsemate kõhu rasvaimu lõikuste hinnad. Ülevaate piirkondade paiknemisest annab lisatud joonis.

Kõhu ülaosa – 2 piirkonda – hind alates 1700€

Kõhu alaosa – 2 piirkonda – hind alates 1700€

Kogu kõht – 4 piirkonda – hind alates 2500€

Kogu kõht ja “sangad” – 6 piirkonda – hind alates 3100€

Meestel lisandub hinnale 10%. 

Suuremate rasvaimude puhul toimub operatsioon üldnarkoosis ning patsient jääb ööseks kliinikusse. 

Kas kõhu rasvaimu on mulle sobiv protseduur?

Kindlasti on Sul enne protseduuri palju küsimusi: kas kõhu rasvaimu on just mulle sobiv protseduur? Millises mahus ja piirkonnas seda teha? Kui palju operatsioon maksab?

Neile ja ka kõigile teistele küsimustele saab vastuse konsulteerides meie kirurgiga. Dr Katrin Krüünvaldi konsultatsioonid toimuvad teisipäeviti ja reedeti. Vastuvõtt kestab ligi 30 minutit ja maksab 50€.

Broneeri aeg kirurgi konsultatsioonile

Rohkem lugemist rasvaimu protseduuri kohta.

 

Protseduurist

  • Operatsiooni kestvus: 1-3 tundi

  • Anesteesia: lokaalne või üldnarkoos

  • Tööle: 10-14 päeva pärast

Protseduuri maksumus

Hind alates: 1700 €

Järelmaks alates: 46 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks