Oma rasva siirdamine

Oma rasva siirdamine on alternatiiviks täitesüstidele. Kuna kasutatakse patsiendi enda kudesid siis ei teki allergilisi reaktsioone.

Oma rasva siirdamise operatsioon koosneb kahest osast, millest esimeses võetakse patsiendilt doonorpiirkonnast rasvaimuga (peamiselt kas kõhult, reitelt või tuhara piirkonnast) materjali täitesüsti jaoks. Operatsiooni teises osas süstib kirurg puhastatud ja homogeniseeritud rasva patsiendi kortsudesse.

Rasva on võimalik siirdada näopiirkonna kortsudesse, kätekortsudesse, rindadesse ning nibupiirkonda.

Pärast rasva siirdamist võivad naha alla harva tekkida kombatavad ebatasasused, sest rasv võib enne kinnitumist naha all ümber paikneda. Kirurg teeb omapoolselt kõik, et ebatasasuste võimalust vähendada, kuid täielikult seda garanteerida ei saa. Probleemi aitab vähendada piirkonna masseerimine, kuid vajalik võib olla ka kordusprotseduur.

Paranemisprotsess kestab kuni kuu aega, mille jooksul võib operatsioonipiirkonnas esineda turset, tundlikkuse vähenemist ning armipiirkonna värvi muutusi. Need sümptomid taanduvad aga mõne nädala jooksul. Haavateibid eemaldatakse 5-7 päeva pärast operatsiooni. Pärast operatsiooni on soovitatav 3-4 päeva magada selili ja pea alla paigutada kõrgem padi.

Võrreldes täitesüstidega, on rasvasiirdamise tulemus püsivam. Samuti saab kasutada siirdamiseks oluliselt suuremat hulka materjali, mis annab pikemaajalise tulemuse.  Samas võib füüsiliselt aktiivsetel ja noorematel patsientidel, kellel on intensiivne ainevahetus, tulemus 3-6 jooksul kaduda. Kauapüsiva tulemuse saavutamiseks on üldjuhul tarvis korduvat rasvasiirdamist.

Protseduurist

  • Protseduuri kestvus: 1-2 tundi

  • Protseduuri mõju: 1-2 aastat

  • Tööle: umbes nädala pärast

Protseduuri maksumus

Hind alates: 1800 €

Järelmaks alates: 49 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks