Soovitame kui...
Nasolabiaalvoltide süvenemine Näo- ja kaelanaha lõtvumine Näo keskosa lõtvumine Näonaha kortsudVananemisprotsessiga kaotab näonahk oma varasema elastsuse, rasvkude näos väheneb ning tekivad soovimatud kortsud. Näo ja kaela plastilise korrektsiooniga tõstetakse kudesid ning pingutatakse näo- ja kaelanahka, et saavutada nooruslikum välimus.
Näo ja kaela plastilist korrektsiooni tehakse enamasti 40-70 aastastele ja isegi vanematelegi. Lõikusele tulijate vanus on erinev, sest näonaha olukord vananedes sõltub paljuski geneetikast ja varasemast nahahooldusest.
Tavaliselt kestab lõikus 2-4 tundi. Lõikust tehakse enamasti üldnarkoosiga, ehk patsient jääb operatsioonilaual magama ja ärkab hiljem juba palatis.
Tööleminekuga ei tasuks kindlasti kiirustada, sealt eemalolekuks tuleks planeerida vähemalt kaks nädalat.
Operatsiooni mõju kestus on individuaalne, kuid tavaliselt võib 7-10 aastat pärast operatsiooni mureta olla. Paraku ei ole ilulõikuste tulemused igavesed ning soovi korral saab patsient protseduuri korrata.
Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame enne ja pärast operatsiooni lümfimassaaži. Lümfimassaži on võimalik teha ka ArtiaClinicus.
Põhjalikum informatsioon operatsiooni kohta
Vananemisprotsessiga kaotab näo- ja kaelanahk oma varasema elastsuse, rasvkude näos väheneb ning tekivad soovimatud kortsud. Näo ja kaelapiirkonna plastilise korrektsiooniga tõstetakse kudesid, pingutatakse näo ja kaelanahka, et saavutada nooruslikum välimus.
Meie kliinikus on igasuguse kirurgilise sekkumise puhul kõige tähtsam loomuliku ilme säilitamine, seega ülepingutatud näonaha pärast kindlasti muretsema ei pea. Samas tuleb aru saada, et operatsiooniga ei saa muuta naha tekstuuri ega eemaldada kõiki kortse ja kurde.
Näo- ja kaelapiirkonna plastilist korrektsiooni tehakse enamasti 40-70 aastastele ja isegi vanematelegi. Lõikusele tulijate vanus on erinev, sest näonaha olukord vananedes sõltub paljuski geneetikast ja varasemast nahahooldusest.
Õige nahahooldusega on võimalik enneaegseid soovimatuid kortse ennetada. Näiteks jätavad liigne päikese käes olemine, solaarium ja suitsetamine näonahale oma jälje ning muudavad naha vähem elastsemaks. Elastsuse kadumisega hakkab nahk murduma, murdekohtadesse tekivadki kortsud.
Sisselõikekohad võivad lähtuvalt patsiendi näo ja soovide eripärast veidi erineda, kuid üldjuhul algab lõige juuksepiirist meelekohtadel ning kulgeb edasi kõrvade juurde. Kui patsiendi kaelalihased on eriti lõtvunud, tehakse veel umbes 5 cm pikkune lisalõige lõua alla, mille kaudu saab üleliigse naha eemaldada. Sisselõiked tehakse just sellistesse kohtadesse, kus need oleksid hiljem vaevu märgatavad. Juuksekahjustuste vältimiseks lõigatakse üldjuhul juuksejuurega samas suunas ning vajadusel kombineeritakse lõikust ka lauba, kulmude ja silmalaugude operatsiooniga. Haavad suletakse isesulava kosmeetilise õmblusega.
Tavaliselt kestab lõikus 2-4 tundi. Lõikust tehakse enamasti üldnarkoosiga, ehk patsient jääb operatsioonilaual magama ja ärkab hiljem juba palatis. Sõltuvalt patsiendi soovidest ja tervislikust seisundist saab kasutada ka muid anesteesia võimalusi.
Sidemed ja õmblused eemaldatakse olenevalt patsiendi seisundist umbes nädala jooksul. Tuleb aga arvestada, et pärast lõikust tundub nägu harjumatu, sest näojooned võivad olla turses ja miimika jäik. Samuti võib esineda sinikaid ja punetavaid haavu ning nahk võib olla tuim, need kõrvalmõjud kaovad mõne aja möödudes. Esimestel lõikusejärgsetel päevadel peaks patsient lamama ja aktiivseid tegevusi vältima.
Oluline on, et patsient annaks endale aega paraneda. Tuleb mõista, et kiiremini ei saa taastuda, kui see loomupäraselt aega võtab. Vältida tuleks raskuste tõstmist, sest see võib õmblusi rebestada. Samas ei tasuks karta valuvaigisteid, sest valu tõstab vererõhku ning see võib tekitada verejooksu.
Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame enne ja pärast operatsiooni lümfimassaaži. Lümfimassaži on võimalik teha ka ArtiaClinicus.
Kindlasti hoiduda suitsetamisest!
Tööleminekuga ei tasuks kindlasti kiirustada, sealt eemalolekuks tuleks planeerida vähemalt kaks nädalat.
Iga kirurgiline protseduur on sekkumine keerulise inimorganismi toimimisse ning tähendab mõningast määramatust ja sellega kaasnevaid riske. Iga kirurgilise operatsiooniga kaasnevad suuremal või vähemal määral valulikkus, turse ja paistetus, infektsioonioht, nahatundlikkuse muutused, reaktsioon ravimitele ja meditsiinilistele materjalidele, armid ja nende pikaldase paranemise võimalus. Lisaks üldistele kirurgilistele riskidele esineb näo ringlõikusel ka mitmeid spetsiifilisi riske.
Armid
Iga kirurgilise sekkumisega kaasnevad paratamatult ka armid. Esialgu roosad ja nahapinnast kõrgemad armid muutuvad ajapikku valgeks ning kaovad alles 6-12 kuu jooksul. Armide varjamiseks võib kasvatada juuksed pikemaks või katta need meigiga.
Mõnede patsientide organismi eripära tõttu võib armipiirkonda kasvada nn kelloid- ehk hüpertroofiline kude, mille tagajärjel armid ei ole siledad ja tasased. Armide paranemisele aitab oluliselt kaada spetsiaalse haavakreemi kasutamine. Silmatorkavaid arme saab korrigeerida ka hormoonsüstide või korrigeeriva operatsiooni abil.
Hematoomid ja paistetus
Kui haavade sulgemise järel jätkub naha all liigne veritsus, tekivad sinna hematoomid ehk verevalumid. Vajadusel paigutatakse hematoomide vähendamiseks haava piirkonda lühiajaliselt dreenid.
Esimese operatsioonijärgse ööpäeva jooksul suureneb patsiendil oluliselt paistetus ning see jääb tugevaks veel järgmiseks viieks päevaks. Seejärel hakkab see tasapisi vähenema ja taandub 2–3 nädala jooksul. Tuleb võtta teadmiseks, et on täiesti normaalne, kui näo paistetus ei ole sümmeetriline. See tähendab, et näo üks pool võib teisest silmnähtavalt enam paistes olla. See ei iseloomusta veel lõpptulemust, vaid on ajutine paranemisprotsessi osa, mis kaob mõne nädalaga.
Naha tundlikkuse vähenemine ja võimalikud närvikahjustused
Kui operatsiooni käigus vabastatakse nahk aluskihtidest, siis võidakse kahjustada ka naha sensornärve. Selle tagajärjel võib esineda naha tundlikkuse vähenemist. Näol, kaelal ja põskedel võib taastumisprotsess aega võtta kuni 2 kuud, otsmikul ja juustepiirkonnas 9–12 kuud. Harva võib siiski ette tulla ka tundlikkuse püsivat vähenemist, seda eriti kõrvalesta ja kõrvaesise naha piirkonnas.
Perifeersete närviharude kahjustuse tõenäosus on väike, kuid selle tagajärjel võivad olla häiritud otsmiku, üla- või alahuule liigutamine. Äärmiselt harva esineb näonärvi peaharu kahjustust. See avaldub näopoolte tugeva asümmeetria ja kahjustunud närviharuga näopoole halvatusena. Tavaliselt taastub selline närvikahjustus poole aasta kuni aasta jooksul. Sõltuvalt kahjustuse ulatusest ei saa siiski välistada püsivat närvikahjustust.
Naha kärbumine
Naha pingest tingitud vereringehäired võivad mõnel juhul tekitada ville, punetust ning väikeses ulatuses isegi naha kärbumist. Kõige sagedamini juhtub selline asi kõrvade taga, kuid seda võib esineda mujalgi. Naha kärbumise tõttu pikeneb haavade paranemine ning lõpptulemusena halvenevad ka armide kuju ja suurus. Sellisel juhul võib tekkida vajadus korrigeerivate protseduuride järele.
Suitsetamine suurendab naha kärbumise riski!
Süljenäärme piirkonna turse ja valulikkus
Operatsiooniga mõjutatakse sügavamate kihtide pingutamisel ka süljenäärme piirkonda. See võib harvadel juhtudel põhjustada süljenäärme tursumist, mis annab tunda ebamugavusena söömisel 1–4 nädala jooksul pärast operatsiooni. Valulikkus kaob aga iseenesest ja ei vaja täiendavat ravi.
Krooniline valu
Kuigi näo ja kaelapiirkonna plastilise ringlõikusega kaasneb paari operatsioonijärgse päeva jooksul mõningane ebamugavustunne, esineb väga harvadel juhtudel operatsioonipiirkonnas ka kroonilist valu, mis võib kesta aasta või isegi kauem. Valu saab leevendada ravimitega, kuid üldiselt aja möödudes kirjeldatud sümptomid kaovad.
Mõju kestus on individuaalne, kuid tavaliselt võib 7-10 aastat pärast operatsiooni mureta olla. Paraku ei ole ilulõikuste tulemused igavesed ning soovi korral saab patsient protseduuri korrata.
Protseduurist
Operatsiooni kestvus: 2-4 tundi
Anesteesia: üldnarkoos
Tööle: umbes kahe nädala pärast