Näo osaline ringlõikus e. minilift

Minilift ehk näo osaline ringlõikus keskendub vaid näo ala- või keskosa lõtvunud lihaste pingutamisele ning üleliigse naha eemaldamisele.

Osalist näo ringlõikust tehakse enamasti 30-40 aastastele. Lõikusele tulijate vanus on erinev, sest näonaha olukord vananedes sõltub paljuski geneetikast ja varasemast nahahooldusest.

Operatsiooni käigus pingutab kirurg lõtvunud lihased ja kinnitab need. Seejärel eemaldab ta üleliigse naha. Haav suletakse umbes 10 cm pikkuse isesulava kosmeetilise õmblusega.

Minilifti operatsioon võtab aega umbes 1-2 tundi. Seda teostatakse tavaliselt kerges sedatsioon anesteesias.

Tööleminekuga ei tasuks kindlasti kiirustada, sealt eemalolekuks tuleks planeerida vähemalt nädal.

Operatsiooni kestus on individuaalne, kuid tavaliselt võib 7-10 aastat pärast operatsiooni mureta olla. Paraku ei ole ilulõikuste tulemused igavesed ning soovi korral saab patsient protseduuri korrata.

Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame enne ja pärast operatsiooni lümfimassaaži. Lümfimassaži on võimalik teha ka ArtiaClinicus.

Põhjalikum informatsioon operatsiooni kohta

Miks näo osalist ringlõikust tehakse?

Minilift ehk näo osaline ringlõikus keskendub vaid näo ala- või keskosa lõtvunud lihaste pingutamisele ning üleliigse naha eemaldamisele. Näo alaosa lihaste pingutamisega saab edukalt korrigeerida vananedes alla vajunud põski ja suunurki.

Kes tavaliselt näo osalist ringlõikust teha lasevad?

Osalist näo ringlõikust tehakse enamasti 30-40 aastastele. Lõikusele tulijate vanus on erinev, sest näonaha olukord vananedes sõltub paljuski geneetikast ja varasemast nahahooldusest.

Õige nahahooldusega on võimalik enneaegseid soovimatuid kortse ennetada. Näiteks jätavad liigne päikese käes olemine, solaarium ja suitsetamine näonahale oma jälje ning muudavad naha vähem elastsemaks. Elastsuse kadumisega hakkab nahk murduma, murdekohtadesse tekivadki kortsud.

Kuidas näo osalist ringlõikust tehakse?

Kirurg teeb lõike ümber kõrvalesta, liikudes eespoolt kõrva taha. Näo keskosa miniliftiga saab vähendada volte, mis jooksevad nina juurest suunurkadeni. Selle operatsiooni jaoks teeb kirurg sisselõike kõrva ülemisse serva ning liigub sealt mööda kõrva eesmist osa allapoole kõrvalestani.

Mõlema variandi puhul pingutab kirurg lõtvunud lihased ja kinnitab need. Seejärel eemaldab ta üleliigse naha. Haav suletakse umbes 10 cm pikkuse isesulava kosmeetilise õmblusega.

Kui kaua operatsioon kestab?

Minilifti operatsioon võtab aega umbes 1-2 tundi. Seda teostatakse tavaliselt kerges sedatsioon anesteesias. Patsient võib minna kodusele ravile operatsioonijärgsel õhtul.

Milline on operatsiooni taastumisprotsess?

Sidemed ja õmblused eemaldatakse olenevalt patsiendi seisundist umbes nädala jooksul. Tuleb aga arvestada, et pärast lõikust tundub nägu harjumatu, sest näojooned võivad olla turses ja miimika jäik. Samuti võib esineda sinikaid ja punetavaid haavu ning nahk võib olla tuim, need kõrvalmõjud kaovad mõne aja möödudes. Esimestel lõikusejärgsetel päevadel peaks patsient lamama ja aktiivseid tegevusi vältima.

Oluline on, et patsient annaks endale aega paraneda. Tuleb mõista, et kiiremini ei saa taastuda, kui see loomupäraselt aega võtab. Vältida tuleks raskuste tõstmist, sest see võib õmblusi rebestada. Samas ei tasuks karta valuvaigisteid, sest valu tõstab vererõhku ning see võib tekitada verejooksu.

Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame enne ja pärast operatsiooni lümfimassaaži. Lümfimassaži on võimalik teha ka ArtiaClinicus.

Kindlasti hoiduda suitsetamisest!

Millal pärast operatsiooni tööle saab naasta?

Tööleminekuga ei tasuks kindlasti kiirustada, sealt eemalolekuks tuleks planeerida vähemalt nädal.

Millised on operatsiooni riskid?

Iga kirurgiline protseduur on sekkumine keerulise inimorganismi toimimisse ning tähendab mõningast määramatust ja sellega kaasnevaid riske. Iga kirurgilise operatsiooniga kaasnevad suuremal või vähemal määral valulikkus, turse ja paistetus, infektsioonioht, nahatundlikkuse muutused, reaktsioon ravimitele ja meditsiinilistele materjalidele, armid ja nende pikaldase paranemise võimalus.

Armid

Iga kirurgilise sekkumisega kaasnevad paratamatult ka armid. Esialgu roosad ja nahapinnast kõrgemad armid muutuvad ajapikku valgeks ning kaovad alles 6-12 kuu jooksul. Armide varjamiseks võib kasvatada juuksed pikemaks või katta need meigiga.

Mõnede patsientide organismi eripära tõttu võib armipiirkonda kasvada nn kelloid- ehk hüpertroofiline kude, mille tagajärjel armid ei ole siledad ja tasased. Oluliselt aitab armide paranemist spetsiaalse haavakreemi kasutamine. Silmatorkavaid arme saab korrigeerida ka hormoonsüstide või korrigeeriva operatsiooni abil.

Hematoomid ja paistetus

Kui haavade sulgemise järel jätkub naha all liigne veritsus, tekivad sinna hematoomid ehk verevalumid. Vajadusel paigutatakse hematoomide vähendamiseks haava piirkonda lühiajaliselt dreenid.

Esimese operatsioonijärgse ööpäeva jooksul suureneb patsiendil oluliselt paistetus ning see jääb tugevaks veel järgnevaks viieks päevaks. Seejärel hakkab see tasapisi vähenema ja taandub 2–3 nädala jooksul.

Naha tundlikkuse vähenemine ja võimalikud närvikahjustused

Kui operatsiooni käigus vabastatakse nahk aluskihtidest, siis võidakse kahjustada ka naha sensornärve. Selle tagajärjel võib esineda naha operatsioonijärgset tundlikkuse vähenemist. Näol, kaelal ja põskedel võib taastumisprotsess aega võtta kuni 2 kuud, otsmikul ja juustepiirkonnas 9–12 kuud. Harva võib siiski ette tulla ka tundlikkuse püsivat vähenemist, seda eriti kõrvalesta ja kõrvaesise naha piirkonnas.

Perifeersete närviharude kahjustuse tõenäosus on väike, kuid selle tagajärjel võivad olla häiritud otsmiku, üla- või alahuule liigutamine. Äärmiselt harva esineb ka näonärvi peaharu kahjustust. See avaldub näopoolte tugeva asümmeetria ja kahjustunud närviharuga näopoole halvatusena. Tavaliselt taastub selline närvikahjustus poole aasta kuni aasta jooksul. Sõltuvalt kahjustuse ulatusest ei saa siiski välistada püsivat närvikahjustust.

Naha kärbumine

Naha pingest tingitud vereringehäired võivad mõnel juhul tekitada ville, punetust ning väikeses ulatuses isegi naha kärbumist. Kõige sagedamini juhtub selline asi kõrvade taga, kuid seda võib esineda mujalgi. Naha kärbumise tõttu pikeneb haavade paranemine ning lõpptulemusena halvenevad ka armide kuju ja suurus. Sellisel juhul võib tekkida vajadus korrigeerivate protseduuride järele.

Suitsetamine suurendab naha kärbumise riski!

Krooniline valu

Kuigi miniliftiga kaasneb paari operatsioonijärgse päeva jooksul mõningane ebamugavustunne, esineb väga harvadel juhtudel operatsioonipiirkonnas ka kroonilist valu, mis võib kesta aasta või isegi kauem. Valu saab leevendada ravimitega, kuid üldiselt aja möödudes kirjeldatud sümptomid kaovad.

Kui kaua operatsiooni mõju kestab?

Mõju kestus on individuaalne, kuid tavaliselt võib 7-10 aastat pärast operatsiooni mureta olla. Paraku ei ole ilulõikuste tulemused igavesed ning soovi korral saab patsient protseduuri korrata.

Protseduurist

  • Operatsiooni kestvus: 1-2 tundi

  • Anesteesia: sedatsioon anesteesia

  • Tööle: umbes nädala pärast

Protseduuri maksumus

Hind alates: 2750 €

Järelmaks alates: 79 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks