Lõuaaluse plastiline korrektsioon

Soovitame kui...

Rasvalott

Seda operatsiooni võib lihtsustades nimetada lõualoti eemaldamiseks, ehk kirurg eemaldab lõua alt liigse naha koos rasvkoega. Rasva ladestumine lõua alla tuleneb paljudel juhtudel geneetilisest soodumusest ning enamasti mängib selle puhul olulist osa ka vananemisprotsess. Lõuaalune nahk võib lõtvuda ning rasvkude alles jääda ka näiteks pärast suuremat kaalulangust. Samuti võib liigne lõuaalune rasv muutuda häirivaks ning ebaesteetiliseks märkimisväärse kaalutõusuga.

Kui tavapäraselt soovivad oma lõuaalust korrigeerida enamasti 40 aastased ja vanemadki on viimastel aastatel probleemile lahendust otsimas üha nooremad inimesed. Probleemi põhjuseks liigsest nutiseadme kasutamisest tekkinud lõua ja kaelanaha lõtvumine ehk nutilott. Nimelt on nutiseadet pihus hoides meie pilk ja pea suunatud alla, seetõttu on ka lõua ja kaela vaheline nahk pikalt ebaloomulikus lõdvas asendis. Hoides lõuga liiga pikalt sellises asendis on tagajärjeks kaelanaha ja lihaste lõtvumine mille lõppresultaadiks ongi nuti-lõualott.

Olenevalt juhtumist võib piisata vaid lõuaaluse piirkonna rasvaimust (vt rasvaimu), kuid enamasti tehakse seda protseduuri koos kaelalihaste pingutamisega.

Operatsioon kestab 1-2 tundi. Seda teostatakse tavaliselt kerges sedatsioon anesteesias.

Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame enne ja pärast operatsiooni lümfimassaaži. Lümfimassaži on võimalik teha ka ArtiaClinicus.

Iga kirurgiline protseduur on sekkumine keerulise inimorganismi toimimisse ning tähendab mõningast määramatust ja sellega kaasnevaid riske. Iga kirurgilise operatsiooniga kaasnevad suuremal või vähemal määral valulikkus, turse ja paistetus, infektsioonioht, nahatundlikkuse muutused, reaktsioon ravimitele ja meditsiinilistele materjalidele, armid ja nende pikaldase paranemise võimalus.

Armid

Iga kirurgilise sekkumisega kaasnevad paratamatult ka armid. Esialgu roosad ja nahapinnast kõrgemad armid muutuvad ajapikku valgeks ning kaovad alles 6-12 kuu jooksul.

Mõnede patsientide organismi eripära tõttu võib armipiirkonda kasvada nn kelloid- ehk hüpertroofiline kude, mille tagajärjel armid ei ole nii siledad ja tasased. Armide paranemisele aitab oluliselt kaada spetsiaalse haavakreemi kasutamine. Silmatorkavaid arme saab korrigeerida ka hormoonsüstide või korrigeeriva operatsiooni abil.

Hematoomid ja paistetus

Kui haavade sulgemise järel jätkub naha all liigne veritsus, tekivad sinna hematoomid ehk verevalumid. Vajadusel paigutatakse hematoomide vähendamiseks haava piirkonda lühiajaliselt dreenid.

Esimese operatsioonijärgse ööpäeva jooksul suureneb patsiendil oluliselt paistetus ning see jääb tugevaks veel umbes järgmiseks viieks päevaks. Seejärel hakkab see tasapisi vähenema ja taandub 2–3 nädala jooksul.

Naha kärbumine

Naha pingest tingitud vereringehäired võivad mõnel juhul tekitada ville, punetust ning väikeses ulatuses isegi naha kärbumist. Naha kärbumise tõttu pikeneb haavade paranemine ning lõpptulemusena halvenevad ka armide kuju ja suurus. Sellisel juhul võib tekkida vajadus korrigeerivate protseduuride järele.

Suitsetamine suurendab naha kärbumise riski!

Protseduurist

  • Operatsiooni kestvus: 1-2 tundi

  • Anesteesia: sedatsioon anesteesia

  • Koju: samal õhtul

  • Tööle: umbes nädala pärast

Protseduuri maksumus

Hind alates: 2650 €

Järelmaks alates: 73 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks