Kaelakortsude korrektsioon

Operatsiooni eesmärk on kaelakortsudest vabanemine, see saavutatakse pingutades kaelalihaseid ning vajadusel eemaldatakse üleliigne nahk.

Kaelakortsude korrektsiooni tehakse enamasti 40-70 aastastele ja isegi vanematelegi. Lõikusele tulijate vanus on erinev, sest näonaha olukord vananedes sõltub paljuski geneetikast ja varasemast nahahooldusest.

Õige nahahooldusega on võimalik enneaegseid soovimatuid kortse ennetada. Näiteks jätavad liigne päikese käes olemine, solaarium ja suitsetamine näonahale oma jälje ning muudavad naha vähem elastsemaks. Elastsuse kadumisega hakkab nahk murduma, murdekohtadesse tekivadki kortsud.

Kaelakortsude kirurgiliseks korrigeerimseks teeb kirurg sisselõike ümber kõrvalesta, kõrva taha. Kui patsiendi kaelalihased on eriti lõtvunud, tehakse veel umbes 5 cm pikkune lisalõige lõua alla, mille kaudu saab üleliigse naha eemaldada. Haavad suletakse isesulava kosmeetilise õmblusega.

Kaelakortsude korrektsioon kestab 1-2 tundi. Operatsioon teostatakse tavaliselt üldnarkoosis, vahel ka sedatiivses anesteesias.

Parimate tulemuste saavutamiseks soovitame enne ja pärast operatsiooni lümfimassaaži. Lümfimassaži on võimalik teha ka ArtiaClinicus.

Iga kirurgiline protseduur on sekkumine keerulise inimorganismi toimimisse ning tähendab mõningast määramatust ja sellega kaasnevaid riske. Iga kirurgilise operatsiooniga kaasnevad suuremal või vähemal määral valulikkus, turse ja paistetus, infektsioonioht, nahatundlikkuse muutused, reaktsioon ravimitele ja meditsiinilistele materjalidele, armid ja nende pikaldase paranemise võimalus.

Armid

Iga kirurgilise sekkumisega kaasnevad paratamatult ka armid. Esialgu roosad ja nahapinnast kõrgemad armid muutuvad ajapikku valgeks ning kaovad alles 6-12 kuu jooksul. Armide varjamiseks võib kasvatada juuksed pikemaks või katta need meigiga.

Mõnede patsientide organismi eripära tõttu võib armipiirkonda kasvada nn kelloid- ehk hüpertroofiline kude, mille tagajärjel armid ei ole nii siledad ja tasased. Armide paranemisele aitab oluliselt kaada spetsiaalse haavakreemi kasutamine. Silmatorkavaid arme saab korrigeerida ka hormoonsüstide või korrigeeriva operatsiooni abil.

Hematoomid ja paistetus

Kui haavade sulgemise järel jätkub naha all liigne veritsus, tekivad sinna hematoomid ehk verevalumid. Vajadusel paigutatakse hematoomide vähendamiseks haava piirkonda lühiajaliselt dreenid.

Esimese operatsioonijärgse ööpäeva jooksul suureneb patsiendil oluliselt paistetus ning see jääb tugevaks veel umbes järgmiseks viieks päevaks. Seejärel hakkab see tasapisi vähenema ja taandub 2–3 nädala jooksul.

Naha kärbumine

Naha pingest tingitud vereringehäired võivad mõnel juhul tekitada ville, punetust ning väikeses ulatuses isegi naha kärbumist. Naha kärbumise tõttu pikeneb haavade paranemine ning lõpptulemusena halvenevad ka armide kuju ja suurus. Sellisel juhul võib tekkida vajadus korrigeerivate protseduuride järele.

Suitsetamine suurendab naha kärbumise riski!

Protseduurist

  • Operatsiooni kestvus: 1-2 tundi

  • Anesteesia: üldnarkoos

  • Tööle: umbes kahe nädala pärast

Protseduuri maksumus

Hind alates: 2800 €

Järelmaks alates: 82 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks