Botuliintoksiini (Botox) süstid

Botuliintoksiin on looduslikult esinev toksiin, mida toodetakse bakterite poolt. Botoliintoksiini (Botox) süstidega on neuroloogid juba 1990ndate algusest edukalt ravinud näo- ja kaelalihaste krampe ning silmaarstid on selle ainega leevendanud pilgutamist ja kahelinägemist. Selle loodusliku toksiiniga on võimalik blokeerida närviimpulsi levimist lihasesse, millega lihase töö pärsitakse. On ka täheldatud, et botuliintoksiin vähendab oluliselt ka higinäärmete tööd ning võib vähendada kroonilist peavalu.

Kosmeetilistel kaalutlustel on botuliintoksiini kasutatud näopiirkonna miimiliste kortsude silumiseks. Selle saavutamiseks süstitakse vajalik kogus toksiini ravi vajavasse piirkonda, et miimilisi näolihaseid lõdvestada.

Kui botuliintoksiini süstida kaenlaalustesse, väheneb oluliselt higinäärmete töö ning seeläbi laheneb liigse higistamise probleem.

Väga harvadel juhtudel võivad aga patsiendil botuliintoksiini suhtes olla residentsed, mistõttu ei õnnestu nende puhul soovitud tulemust saavutada.

Meie kliinikus on kasutusel botuliintoksiini sisaldav ravim Dysport®, mille toime ilmneb umbes nädal pärast süstimist. Tuleb aga tähele panna, et süstid on vastunäidustatud raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Ka neuromuskulaarsete haiguste, üldise halva tervisliku seisundi ja põletikulise ravipiirkonna puhul ei ole protseduur näidustatud.

Botuliintoksiini süstide puhul esineb kõrvaltoimeid harva. Pärast protseduuri võib ravipiirkonda tekkida tursed või väikesed verevalumid, kuid need kõrvaltoimed mööduvad üldjuhul mõne päeva jooksul.

Pärast süstimist tuleks 4-6 tunni jooksul jääda püstiasendisse ja vältida lamamist. Pärast protseduuri tuleks lihaseid liigutada, kuid kahe nädala jooksul tuleks vältida ravikoha masseerimist. Esimestel süstimise järgsetel päevadel tuleks hoiduda ka alkoholist ja saunast.

Botuliintoksiini mõju kahaneb ja kaob järkjärgult. Sõltuvalt patsiendist ja ravi eesmärgist taastub ravipiirkonna lihasaktiivsus või higinäärmete töö 4-6 kuuga väiksemal määral ja 8-12 kuu möödudes täielikult. Vahel vajavad patsiendid soovitud tulemuse saavutamiseks täiendavaid süste juba 2 nädala möödudes.

Hinnad

Otsmiku horisontaalkortsud 350€

Otsmiku “kurjuse” korts 260€

Kogu otsmik 450€

 

Silmade ümbrus(kanavarbad) 260€

Kogu otsmik ja silmade ümbrus 480€

 

Kaenlaalused(higistamise vastu) 50 + 50 ühikut 360€

Kaenlaalused(higistamise vastu) 100 + 100 ühikut 560€

 

Korduv protseduur -10%

Grupisoodustus: 2 inimest -10%, 3 inimest -15%

Protseduurist

  • Protseduuri kestvus: 30 minutit

  • Protseduuri mõju: 4-12 kuud

  • Tööle: kohe pärast protseduuri

Protseduuri maksumus

Hind alates: 260 €

Järelmaks alates: 6 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile