Huulte täitesüstid

Kellele?

Täidlaseid huuli peetakse tihti hea tervise, ilu ja nooruse märgiks. Paljudele naistele pole lopsakaid huuli paraku loomulikult antud ning samuti väheneb huulte volüümikus vananemisega. Huulte täitesüstid sobivad igas vanuses naistele kes sooviks omale lopsakamaid huuli või kes sooviks oma huulte kontuuri parandada.

Miks täitesüst huultesse?

Peamiseks põhjuseks miks huulte kontuuri või volüümi suurendada soovitakse on huulte kadumine naeratades või huulte kitsenemine vananemise tõttu. Huulte suurendamine aitab mõningal juhul tasakaalustada ka näo üldist harmooniat. Lisaks muudab huulte süstimine suu välimuse ühtlasemaks, andes huultele soovitud kuju ning korrigeerides seda, kui palju on naeratades igemeid näha.

Täitesüsti mõju

ArtiaClinic kasutab huulte süstideks USA Toidu- ja Ravimiameti (FDA) kontrollitud ja heaks kiidetud tooteid. Kõik täitesüstid põhinevad hüaluroonhappel, mida inimese keha vananemisega kaotab. Kehaomase hüaluroonhappe erakordselt hea võime siduda naharakkudesse niiskust jätab süstitud piirkonnale noorusliku jume pikaks ajaks.

Lisaks sügavale niisutusele mõjub täitesüst ka täiteainena, ehk lisab huultele volüümi. Ei tasuks karta nn pardihuulte tekkimist, meie kogenud spetsialistid hoolitsevad selle eest, et tulemus jääks võimalikult loomulik.

Kui kaua täitesüstide tulemus kestab?

Kuigi huulte süstimine on väga kerge protseduur, tuleb arvestada, et tulemus on ajutine ning huulte täidluse säilitamiseks võib vaja minna kordussüste. Täitesüsti mõju kestab 6-18 kuud olenevalt kasutatud tootest, naha tüübist, piirkonnast ning ainevahetuse kiirusest.

Hüaluroonhappe niisutava omaduse tõttu ei muutu huuled vanaks ja kortsuliseks ka pärast täiteaine järk järgulist kadumist. Huuled pigem taastavad oma originaalkuju. Süstitud hüaluroonhappe geel aktiveerib kollageeni tootmist, seega võivad huuled jääda ka loomulikult natukene täidlasemaks.

Protseduurist

 • Enne süstimist – süstitavalt piirkonnalt eemaldatakse meik ning soovi korral määritakse tuimestavat kreemi
 • Süstimine – täitesüstid on küllaltki valutud. Süstla torget võib valult võrrelda näpistusega, süstimise ajal saab näpistusest kipitus. Kõiki ArtiaClinicus pakutavaid täitesüste on kahes versioonis. Lidokaiiniga ja ilma. Lidokaiin ehk valuvaigisti teeb süstimise patsiendile oluliselt mugavamaks. Võimaliku lidokaiini allergia puhul tuleb sellest kindlasti teada anda(juba aega broneerides) ning valida ilma valuvaigistita täitesüst. Süstimine kestab 15-30 minutit.
 • Süstimise järgselt(2 – 3 päeva) ei tohiks:
  • kasutada dekoratiivkosmeetikat,
  • puudutada süstepiirkonda,
  • ujuda või intensiivselt sportida,
  • viibida pikalt päikese käes,
  • viibida väga külmas või kuumas(saun/talvel õues).
  • huulte süsti puhul võib aga esialgne turse kesta kuni nädal aega

Täitesüstide ohutus – riskid ja vastunäidustused

Täitesüstid on küllaltki ohutud, kuid patsient peaks end siiski informeerima võimalikest riskidest. Levinumad kõrval nähud on allergiline reaktsioon ja väikesed kühmud, mis tekivad täidise ümberpaiknemisest naha all ning mis võivad mõnel juhul osutuda püsivateks. Samuti võib pärast süstimist tekkida kerge punetus, lokaalne turse või valu.

Vastunäidustused:

 • rasedus,
 • rinnaga toitmine,
 • aktiivne herpes,
 • piirkond, kus on aktiivne nahahaigus või põletik.

Suurim risk täitesüstidel seisneb spetsialisti ja kliiniku valikul. On oluline, et tegemist oleks litsentseeritud kliinikuga ja et toode oleks heaks kiidetud USA toidu- ja ravimiametis (FDA). ArtiaClinicus kasutatavate toodete puhul peame väga oluliseks FDA heakskiidu, kuna tegu on maailma kõige vanema ja kompetentsema ravimite hindamise asutusega. ArtiaClinic kasutab täitesüstideks FDA kontrollitud ja heaks kiidetud tooteid.

Huulte süstide hinnad

Täitesüst Restylane 1.0 320€

Broneeri aeg või küsi lisa