Botuliintoksiini süstid miimikalihaste lõdvestamiseks

Kellele?

Botuliintoksiini süstid on neile kes soovivad vähendada näo miimikast tekkivaid kortse ning nende süvenemist.

Miks botuliintoksiin?

Botuliintoksiin on loodusliku bakteri Clostridium Botulinum poolt toodetav neurotoksiin. Botuliintoksiin blokeerib lihaste kokkutõmbumist põhjustava närviimpulsi, mistõttu on sellega ravitud nii näo- kui kaelalihaste krampe, leevendatud silmalaugude spasme või kõõrdsilmsust. Botuliintoksiini süstimise tulemusena on närviimpulsi liikumine miimikalihasesse piiratud ning miimikakortse ei teki, seetõttu ei süvene ka juba olemasolevad miimikakortsud.

Botuliintoksiini kasutuspiirkonnad

ArtiaClinicus on võimalik kogenud ilukirurgi käe all botuliintoksiiniga vabaneda otsaesise-, kurjuse-, ning silmade ümbruse kortsudest, samuti ka liigsest higistamisest.

Kui kaua botuliintoksiini süstide mõju kestab?

Botuliintoksiini mõju kahaneb ja kaob järkjärgult. Sõltuvalt patsiendist ja ravi eesmärgist taastub ravipiirkonna lihasaktiivsus või higinäärmete töö 4-6 kuuga väiksemal määral ja 8-12 kuu möödudes täielikult. Vahel vajavad patsiendid soovitud tulemuse saavutamiseks täiendavaid süste juba 2 nädala möödudes. ArtiaClinicus on vajalikud täiendavad süstid patsiendile tasuta.

Protseduurist

 • Enne süstimist – süstitavalt piirkonnalt eemaldatakse meik ning soovi korral määritakse tuimestavat kreemi
 • Süstimine – botuliintoksiini süstid on küllaltki valutud ning kiired. Süstla torget võib valult võrrelda näpistusega. Botuliintoksiini süstimiseks kasutatav nõel on sama läbimõõduga nagu diabeetikutel insuliini süstimiseks seetõttu ei tasuks valu karta. Lisaks peenemale nõelale on süstitav kogus võrreldes täiteainega oluliselt väiksem. Süstimine kestab 15-30 minutit. Meie kliinikus on kasutusel botuliintoksiini sisaldav ravim Dysport®, mille toime ilmneb umbes nädal pärast süstimist.
 • Süstimise järgselt:
  • 4-6 tunni jooksul ei tohiks lamada, pigem olla püstiasendis
  • kahe nädala jooksul vältida süstekoha masseerimist, kuid lihaseid tasuks liigutada
  • 2-3 päeva pärast süstimist vältida alkoholi ja saunaprotseduure

Botuliintoksiini ohutus – riskid ja vastunäidustused

Üldiselt botuliintoksiini süstimisele mingeid kõrvaltoimeid ei järgne, küll aga võivad tekkida süstimiskohta tursed või väikesed verevalumid, mis mööduvad üldjuhul paari päeva jooksul.

Vastunäidustused:

 • rasedus,
 • rinnaga toitmine,
 • neuromuskulaarsed haigused,
 • üldine halb tervislik seisund,
 • põletik ravipiirkonnas.

Kõige suuremaks riskiks botuliintoksiini süstide puhul on spetsialisti ning ilukliiniku valik. Rõhutame siinkohal, et Botox on ravim ning tugev neurotoksiin mis blokeerib närviimpulsse. Ebapädev süstija võib patsiendi näkku jätta jälje pikaks ajaks. Botuliintoksiini võivad Eestis süstida ainult litsentseeritud arstid, Terviseameti poolt tegevusluba omavates ruumides.

Kontrolli litsentsi siin:http://mveeb.sm.ee/ctrl/ee/Tegevusload/index/0/L02703/0/0/0/0/0/0/0/1/2

 

Botuliintoksiini süstide hinnad (süstib plastikakirurg)

Otsmiku horisontaalkortsud 350€

Otsmiku “kurjuse” korts 260€

Kogu otsmik 450€

 

Silmade ümbrus (kanavarbad) 260€

Kogu otsmik ja silmade ümbrus 480€

 

Korduv protseduur -10%

Grupisoodustus: 2 inimest -10%, 3 inimest -15%

Broneeri aeg või küsi lisa