Botuliintoksiini süstid higistamise vastu

Kellele?

Botuliintoksiini süstid higistamise vastu on inimestele kes kannatavad liighigistamise ehk hüperhidroosi all. Botuliintoksiini süstid on näidustatud alles siis kui välispidised higistamist piiravad vahendid ei tööta.

Miks botuliintoksiin?

Saavutamaks liighigistamise vastast toimet, süstitakse toksiin 1-2 cm vahedega kogu kaenlaalusesse piirkonda. Toksiin blokeerib närvikiud, mis kontrollivad higinäärmete tööd ja närviülekannet higinäärmetele. Seeläbi laheneb liigse higistamise probleem ohutult ja efektiivselt.

Keskmiselt on vaja süstida oodatud tulemuse saavutamiseks 100 ühikut butoliintoksiini (50 ühikut ühe kaenlaaluse kohta).

Kui kaua botuliintoksiini higistamisvastane mõju kestab?

Tavaliselt kestab botuliintoksiini täielik higistamise vastane mõju 4-6 kuud. Patsient peaks märkama olulist erinevust hiljemalt teisel nädalal pärast protseduuri. Kahjuks pole botuliintoksiini mõju igavene, see kahaneb ja kaob järkjärgult. Sõltuvalt patsiendist ja ravi eesmärgist taastub ravipiirkonna higinäärmete töö 4-6 kuuga väiksemal määral ja 8-12 kuu möödudes täielikult.

Mõni kord vajavad patsiendid soovitud tulemuse saavutamiseks täiendavaid süste juba kahe nädala möödudes.

Protseduurist

  • Enne süstimist – süstitavalt piirkonnale kantakse soovi korral tuimestavat kreemi
  • Süstimine – botuliintoksiini süstid on küllaltki valutud ning kiired. Süstla torget võib valult võrrelda näpistusega. Botuliintoksiini süstimiseks kasutatav nõel on sama läbimõõduga nagu diabeetikutel insuliini süstimiseks seetõttu ei tasuks valu karta. Süstimine kestab umbes 30 minutit. Meie kliinikus on kasutusel botuliintoksiini sisaldav ravim Dysport®, mille toime ilmneb umbes nädal pärast süstimist.
  • Süstimise järgselt:
    • kahe nädala jooksul vältida süstekoha masseerimist
    • 2-3 päeva pärast süstimist vältida alkoholi ja saunaprotseduure

Botuliintoksiini ohutus – riskid ja vastunäidustused

Üldiselt botuliintoksiini süstimisele mingeid kõrvaltoimeid ei järgne, küll aga võivad tekkida süstimiskohta tursed või väikesed verevalumid, mis mööduvad üldjuhul paari päeva jooksul.

Vastunäidustused:

  • rasedus,
  • rinnaga toitmine,
  • neuromuskulaarsed haigused,
  • üldine halb tervislik seisund,
  • põletik ravipiirkonnas.

Kõige suuremaks riskiks botuliintoksiini süstide puhul on spetsialisti ning ilukliiniku valik. Rõhutame siinkohal, et Botox on ravim ning tugev neurotoksiin mis blokeerib närviimpulsse. Botuliintoksiini võivad Eestis süstida ainult litsentseeritud arstid, Terviseameti poolt tegevusluba omavates ruumides.

Kontrolli litsentsi siin: http://mveeb.sm.ee/ctrl/ee/Tegevusload/index/0/L02703/0/0/0/0/0/0/0/1/2

Botuliintoksiini higistamist pärssivate süstide hinnad (süstib plastikakirurg)

Kaenlaalused(higistamise vastu) 50 + 50 ühikut 360€

Kaenlaalused(higistamise vastu) 100 + 100 ühikut 560€

 

Grupisoodustus: 2 inimest -10%, 3 inimest -15%

Broneeri aeg või küsi lisa