Blogi

Riisitest – kodune võimalus valmistuda rindade suurendamise operatsiooniks

Õige suuruse valik

Eestis on võimalik rindu suurendada mitmes kliinikus, mõnes on võimalik isegi operatsiooni loodetavat lõpptulemust 3D modelleerida. Katsetasime ka ArtiaClinicus digitaalset 3D modelleerimistehnikat ning jõudsime järeldusele, et hetkel turul pakutav tehnoloogia on veel lapsekingades ning ei ole võrreldav kogenud kirurgi vilunud silmaga.

Dr. Krüünvaldi hinnangul on 3D modelleerimise tulemuseks abstraktne büst arvutiekraanil. Kuigi mudelit on tore erinevate nurkade alt vaadelda ei anna see siiski õiget ettekujutust rindade suurendamise võimalikust tulemusest. Dr Krüünvaldi sõnul on parim viis uue büsti suuruse üle otsustamiseks geelipadjakesed mida konsultatsioonis rinnahoidja sisse on võimalik proovida. Geelipadjakesi on erinevate suurustega ning neid kombineerides jõutakse alati sobiva suuruseni.

Kuna konsultatsioon kestab ainult pool tundi jääb sellest sageli naistele väheks, et valida uue rinna suurus kogu järgnevaks eluks. Samuti ei anna lühike proovimisaeg täielikku ettekujutust sellest, kuidas on suuremate rindadega elada ning mil viisil mõjutavad need enesetunnet ja igapäevaelu. Õnneks on võimalik koduste vahenditega geelipadjakesi järgi teha.

Mentor geelipadjakesed

Riisitester

Rinnahoidja sisse käivate geelipadjakeste koduseks jäljendamiseks on ameerika naiste poolt loodud abinõu nimega rice tester. Tegu on sukaga, mis on täidetud sobiva koguse riisi või ka muu kuivainega(tang, tatar jne.). Kuigi riisitester pole spetsiaalselt selleks loodud geelipadjake annab ta siiski naisele võimaluse koduste vahenditega oma uue büsti suurust proovida.

Seetõttu soovitamegi kodus riisitestriga juba enne konsultatsioonile tulekut proovida millise suurusega võiks tulevane büst olla. Nii on lõplik otsus kindlam ja rahulolu operatsioonist suurem.

Kuidas riisitestrit teha?

 

Riisitesti jaoks on vaja paari vanasid sukkpükse, kääre ja muidugi riisi või muud teralist kuivainet (tatar, tang vms).

Riisitestiks tuleb lõigata sukkpükste sääreosast välja umbes 30 cm pikkune tükk ja üks ots kinni siduda. Seejärel tuleb sukka lisada riisi kuni sobiva riisikoguse saavutamiseni ning seejärel sukk ka teisest otsast kinni siduda. Viimane sidumine peaks olema tehtud piisavalt lõdvalt, et riis saaks sukas vabalt liikuda. Samuti ei tasu sukale umbsõlme peale tõmmata, sest riisikogust võib olla vaja vähendada või suurendada.

Kõige lihtsam on saadud riisiprotees panna spordirinnahoidja sisse ja seejärel proovida selga erinevaid riideid, et välja selgitada, kuidas üks või teine suurus ülejäänud kehaga kokku sobib. Soovitame proovida ka näiteks ujumisriideid, vaadata peeglist oma keha kontuuri ja teha koduseid implantaate kandes erinevaid asjatoimetusi.

Kodus tehtud riisitesterid tasub konsultatsiooni kindlasti kaasa võtta, siis on lihtsam ka kirurgile oma ootusi selgitada.

dr-katrin-kruunvald-artiaclinic-rindade-suurendamine-rinnaprotees-ilukirurgia

Soovime, et kõik naised oleksid tulemusega rahul ja tunneksid end pärast operatsiooni hästi ja enesekindlalt. Õnneks ei pea nii tähtsat otsust keegi üksi tegema, sest koos patsiendiga aitab parimat lahendust leida üle 3000 rinnaoperatsiooni teinud dr Katrin Krüünvald.

Loe edasi rindade suurendamise kohta

Broneeri aeg konsultatsiooniks või küsi lisa

Saada kiri

    Seoses Dr. Krüünvaldi viibimisega haiguslehel ei toimu hetkel uute patsientide vastuvõttu!