Blogi

Lümfimassaažiga kiirem ja kergem paranemine

Lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž on lümfisõlmi ja lümfivedeliku liikumist stimuleeriv õrn massaaž.

Lümfisüsteemi ülesandeks on toitainete transport kudedesse ning kudedest liigse vedeliku ja ainevahetuse jääkproduktide välja viimine. Nii ilukirurgiliste kui ka muude operatsioonidega lõigatakse paraku väikesed lümfisooned läbi ning lõigetest tekkivad armid on lümfiringele hilisemalt takistuseks. Vigastatud väikeste lümfisoonte ning ringlust blokeerivate armide tõttu tekivad kudedes ummistused. Ummistunud lümfiringe tõttu ei saa rakud olulisel hetkel uusi toitained, samuti häirib ummistus jääkproduktidest vabanemist. Seetõttu pidurdub haavade paranemine ning taastumine operatsioonist on aeglasem.

Näo- ja kaelapiirkonna operatsioonide puhul soovitame lümfimassaaži nii päev enne kui ka pärast protseduuri, selline lümfistimulatsioon tagab kõige kiirema ja kergema paranemise ning võimaldab võimalikult kiirelt tööle naasta. Rinnaoperatsioonide ning rasvaimu või kõhuplastika puhul piisab lümfimassaažist operatsioonijärgsel päeval enne kliinikust lahkumist.

Lümfimassaaž on rahustava ja lõdvestava mõjuga ning kestab umbes 30 minutit. Soovitame koos lümfimassaažiga teha ka näonaha ning silmaümbruse hoolitsuse. Siis kestab protseduur kokku 1,5-2 tundi ning annab parima tulemuse ja enesetunde. ArtiaClinicus teeb lümfimassaaži massöör ja õde Natalja Tsvetkova kes on lõpetanud Tallinna Massaažikooli ja spetsialiseerunud näopiirkonna operatsioonieelsele ja –järgsele lümfimassaažile ja taastusravile.

Silmnähtavate tulemuste ja rahustava mõju tõttu tulevad meie patsiendid üha jälle ja jälle lümfimassaaži. Soovitame lümfimassaaži kõigile, sest lümfiringe ergutamine hoiab naha terve ja jume kauni.

Lümfimassaaži ja näohoolduse hinnad algavad 65 eurost. Aja broneerimiseks või küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust.

Broneeri aeg

Saada kiri

    Seoses Dr. Krüünvaldi viibimisega haiguslehel ei toimu hetkel uute patsientide vastuvõttu!