Blogi

Süstal lisab mehisust

Ühes aurumasina ja telegrammiga on kaugele minevikku jäänud ajad, mil meestel kööki ja naistel autorooli asja polnud. Milleks siis iluprotseduuride juures aegunud stampidesse kinni jääda?

Küllap oleme kõik kuulnud loodusele ja ennasthävitavatele elukommetele alla vandunud mehepoegade vabandust, mille kohaselt nii armid kui kortsud meest kaunistama peaks. Tänapäeval võib see tõele vastata ehk portreekunstniku vaatepunktist, kes näkku koondunud vagudest pintslitõmmetele tuge otsib.

Vagude üheks tekkepõhjuseks on vananemisega paratamatult kaasnev naha kuivamine, mis muudab selle õhemaks ja rabedamaks ning sunnib viimaks suisa pragunema. Kogu protsessi saab mees aga peatada, manustades süstiga hüaluroonhapet – sedasama loomulikku ainet, mis kehas niiskustasakaalu hoiab ja mille hulk aastate lisandudes vähenema tikub.

Kui arenenud riikides on ilusüstidest saanud meeste väärika vananemise lahutamatu osa, siis siinmail kohtame kahjuks endiselt arvamust, mis enda eest hoolitsemise ainult metro- või homoseksuaalide pärusmaaks liigitab. On ju avalikult näo korrigeerimist tunnistanud näiteks põlvkondade kaupa naisi hullutanud Johnny Depp, Brad Pitt kui Ryan Gosling. Samuti on ka meie idanaabri juhi alati sile ja kortsutu otsaesine juba ammu tekitanud küsimusi võimalikust lembusest botuliintoksiini (botoxi) vastu.

 

ilusustid-meestele-taitesustid-botoks-katrin-kruunvald-konsultatsioon-artiaclinic-ilukirurgia

 

Sõbralikum ilme

Ninajuure kohal oleva kurjuse kortsu aitab maha rahustada loodusliku bakteri poolt toodetud botuliintoksiin, mis blokeerib lihaste kokkutõmbumist põhjustava närviimpulsi. Botuliintoksiiniga on võimalik võidelda ka otsmikule tekkivate horisontaalkortsude ehk “kartulivagudega” ning silmade ümbrusesse tekkivate “kanavarvastega”.

Pisut üllatavana võib mõjuda fakt, et botuliintoksiinist leiab tõhusat rohtu ka liigse higistamise vastu. Kui deodorandist aroomide piiramiseks väheks jääb, süstib kogenud kirurg toksiini kogu kaenlaalusesse piirkonda. Toksiin blokeerib närvikiud, mis kontrollivad higinäärmete tööd, ning lahendab liigse higistamise probleemi ohutult ja efektiivselt.

Hellitav torge

Kes meist ikka süstlaid armastaks? Hirmuks pole siiski alust, sest täitesüsti torge ei põhjusta mehe hinnalisele nahale enam kannatusi kui kallima näpistus. Kes sedagi ülearuseks peab, leiab täitesüsti puhul tuge valuvaigistava toimega lidokaiinist. Sõltuvalt mõjuainest, naha tüübist ja ainevahetuse kiirusest kestab täitesüsti niisutav mõju 6-18 kuud.

Maailma meessoo seas muhedat hellitusnime “brotox” kandev botuliintoksiin süstitakse aga samasuguse nõelaga, millega diabeetikud igapäevaselt insuliini manustavad, seega valu pole vaja karta. Botuliintoksiini mõju kestvus oleneb samuti mehe organismist ning ravipiirkonnast, kuid üldiselt taastub lihasaktiivsus või higinäärmete töö 4-6 kuuga väiksemal määral ja 8-12 kuu möödudes täielikult.

Aastad lisavad kahtlemata nii teadmisi kui kogemust, kuid see ei tähenda, et nad peaks kajastuma ka näojoontes. Kusjuures ei maksa protseduuri läbimist häbeneda ka noorematel meestel, aitab ju õigeaegne süst ära hoida kortsude tekke või juba olemasolevate süvenemise.

Põhjalikum info ja hinnad:

Broneeri aeg või küsi lisa

Saada kiri