Blogi

Kokkuvõtlikult rinnaoperatsioonidest

Rindade suurendamine

Kõige levinum kirurgiline rinnaoperatsioon on rindade suurendamine. Rindade suurendamine proteesimise teel on lahendus juhul, kui soovitakse suurendada väikseid rindu, korrigeerida pärast sünnitust ja imetamist lõtvunud rindu või korrigeerida ja ühtlustada rindade erinevust.

Kuigi tavaliselt ei mõjuta rindade suurendamine rinnaga toitmist, soovitame protseduuri siiski pärast sünnitust. Rindade suurendamist rinnaproteesidega on tehtud juba 1962. aastast ning protseduuri mõju tervisele on põhjalikult uuritud: proteesid on tunnistatud tervisele ohutuks.

Rindade tõstmine

Juhul, kui rinnad on kaotanud kuju ja vajunud rippuma, leiab lahenduse teisest levinud protseduurist – rindade tõstmisest, mis võimaldab elastsuse ja vormi kaotanud rinnakoe kirurgiliselt taastada. Lõtvunud rinnad mõjutavad enesekindlust, endise vormi ja väljanägemise kaotanud rinnad tekitavad naistes tihti ebakindlust või komplekse. Lõtvunud rinnad võivad segada ka riietumist ja tekitada hügieeniprobleeme. Kuigi dieet ja treening võivad lõtvunud rindu veidike pringimaks muuta ei taasta nad veninud rinnakudet. Süvakudet saab korrigeerida üksnes kirurgiliselt. Soovi korral on selle käigus võimalik paigaldada ka silikoonist rinnaproteesid ja tihti annabki parima tulemuse samaaegne rindade tõstmine ja rinnaproteeside paigaldamine.

Rindade vähendamine

Meie juurde jõuab ka naisi, kes soovivad oma liiga suuri rindu vähendada. Rinnavähendusoperatsioon võimaldab kirurgiliselt eemaldada liigse rinnakoe, vormida väiksemad, kergemad, kehaproportsioonidega sobivamad ja ilusama kujuga rinnad. Kuigi rindade suurus sõltub pärilikkusest, mõjutab seda suuresti ka kehakaal ja selle kõikumine. Aja ja rinnaga toitmise tagajärjel võivad suured rinnad lõtvuda. Ebaproportsionaalselt suured rinnad ei mõjuta üksnes esteetiliselt, vaid võivad põhjustada terviseprobleeme nagu selja-, kaela-, ja peavalu, nahaärritus ning rindade tundlikkuse häired. Pärast rinnavähendusoperatsiooni on paljud patsiendid öelnud, et neil oleks nagu koorem seljalt võetud ning mõtlevad, et miks varem operatsioonile ei tulnud.

Põhjuseid miks rinnaoperatsioonile tulla võib olla mitmeid, parima ülevaate just teile sobivast protseduurist saate kirurgi konsultatsioonis. Dr Katrin Krüünvald on oma 20-aastase ilukirurgi karjääri jooksul teinud üle 3000 rinnaoperatsiooni, seega võite tunda end kindlates kätes. Konsultatsioonis saate ülevaate protseduurist, taastumisest, riskidest, võite tutvuda enne pärast protseduuri tehtud fotodega, ning saate vastused teid huvitavatele küsimustele.

Konsultatsiooniaja broneerimiseks või täiendavate küsimuste korral

Loe rinnaoperatsioonidest põhjalikumalt:

Rindade suurendamine

Rindade korrigeerimine

Rindade tõstmine proteesiga

Rindade vähendusplastika

 

Saada kiri