Blogi

Dr. Katrin Krüünvald arendab end joonistamisega

Dr. Katrin Krüünvald on ilukirurg olnud juba ligi 20 aastat. Tänu pikaajalisele kogemusele on naisel lai teadmistepagas, kuid ta peab endiselt oluliseks igapäevast õppimist ja edasi arenemist. Selleks on dr. Krüünvaldil põnev tegevus – joonistamine.

Ilukirurgia ja esteetiline meditsiin on valdkond, kus arengud toimuvad iga päev. Alatasa leiutatakse, arendatakse ja töötatakse välja uusi tehnikaid, seadmeid ja viise, kuidas patsientidele veelgi laiemat ja paremat teenust pakkuda. Enda taseme kõrgel hoidmiseks on mitmekülgne arendamine tähtis.

Konverentsid, seminarid ja koolitused

“Käin igal aastal 3-4 korda oma teadmisi värskendamas kas konverentsidel, seminaridel või koolitustel üle maailma. Nendele lisaks osalen ka Eestis toimuvatel valdkonna ettevõtmistel,” ütleb dr Katrin Krüünvald.

Dr Krüünvald tõdeb, et kuigi teadmisi ilukirurgiast on tal juba palju, siis endiselt tuleb hoida end ilumaailmas toimuvaga kursis. “Konverentsidel on huvitav vaadata erinevaid lähenemisi. Näen kirurge, kes operatsiooni planeerides joonlauaga mõõdavad ning kalkulaatoriga arvutavad, aga eks see ole ka kogemuses kinni,” räägib dr.Krüünvald, kelle sõnul saab ta taolistelt üritustelt vahel mõne hea nipi, kuidas veelgi paremini inimesi aidata.

Dr Krüünvald tegeleb joonistamisega

Esteetilise ja käelise võimekuse pidevaks edasiarendamiseks tegeleb dr Krüünvald aktiivselt joonistamisega. “Joonistamine on väga tõhus käe, silma ja aju tegevuse tugevdamiseks,” ütleb selle hobiga juba 2002. aastal algust teinud arst. Ta on joonistamist õppinud Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemias, praegu harrastab seda Tallinna Rahvaülikooli kursustel. “Eesmärgiks on patsientidele veelgi paremaid tulemusi pakkuda,” ütleb arst, kellel on loomupäraselt juba väga täpne silm.

artiaclinic-katrin-kruunvaldJoonistamisel on kirurgiaga mitmeid ühiseid jooni. “Mõlemad on loomingulised tegevused. Joonistades on töövahend pliiats, opereerides skalpell. Mõlemad tegevused vajavad väga head peenmotoorika tunnetust ja pidevat harjutamist,” ütleb ta. Kirurgi jaoks on silma, käe ja mõtte koostöö eriti oluline, sest iga millimeeter mõjutab operatsioonide tulemust.

Tasakaaluks on vaja ka sporti

Selleks, et end lisaks käelisele tegevusele ka kehaliselt heas vormis hoida, käib ta 2-3 korda nädalas rahustavatel treeningutel. “Olen opereerides palju sundasendites ja keha vajab liigutamist, et püsida terve. Eelistan jooga ja pilatese laadseid treeninguid, mis lõdvestavad lihaseid ja tekitavad mõnusa venituse,” räägib dr. Krüünvald oma tegevustest ja harrastustest väljaspool ilukliinikut.

Meeldib inimesi ilusamaks teha

Kõikidest kirurgia suundadest eelistab Katrin Krüünvald just esteetika valdkonda. Põhjus peitub inimeste unistuste ellu viimises ja nende ilusamaks tegemises. “Tore on näha patsiente, kellele saame rõõmu pakkuda. Eriti ilusad on hetked järelkontrollis, mil näitame neile enne operatsiooni tehtud fotosid. Inimesed kipuvad kiirelt unustama, millised nad nägid välja enne protseduuri ja võrdluspilti nähes on nende reaktsioon väga positiivne. Neile meeldib toimunud muutus ja see pakub häid emotsioone ka meile,” ütleb ta.

Dr.Krüünvald on olnud ilu- ja plastikakirurg juba 20 aastat, nautides oma tööd igapäevaselt. Tema ja kogu personal annab endast parima, et iga patsient saaks just sellise tulemuse, nagu soovib.

Broneeri aeg dr. Krüünvaldi konsultatsioonile

Saada kiri

    Seoses Dr. Krüünvaldi viibimisega haiguslehel ei toimu hetkel uute patsientide vastuvõttu!