Blogi

8 kõige olulisemat asja, mida ilukirurgia kohta võiksite teada

Ilukirurgia kohta pole usaldusväärset eestikeelset infot just ülemäära palju. Toome teieni kaheksa kõige olulisemat asja, mida võiksite sellest valdkonnast teada ja mis ilukirurgia lühidalt, kuid konkreetselt kokku võtab.

1. Milliseid protseduure teha saab?

Ilukirurgiaga on võimalik korrigeerida nägu, kõrvu, nina, silmalauge, huuli, kortse, lõuaalust, kaela, rindu, kõhtu, selga, taljet, reisi ning puusasid. Välimust on võimalik muuta nooruslikumaks, kõhnemaks, proportsionaalsemaks, tundes end niiviisi rohkem ilusa ja endaga rahulolevana. Seda, milline protseduur just teile parimate tulemuste saavutamiseks võiks sobida selgub konsultatsioonis kirurgiga.

2. Kui palju ilukirurgia maksab?

Olenevalt protseduurist algavad hinnad mõnesajast eurost ja lõppevad mõne tuhande euroga. Enne kindla kliiniku kasuks otsustamist tasub kindlasti teha turu-uuring ja viia end kurssi erinevate pakutavate hindadega. Siiski ei tasu ainult hinda valiku aluseks võtta, vaid tuleks arvestada ka kliiniku maine, kirurgi kogemuse ning usaldusväärsusega.

3. Kui kaua võtab taastumine aega?

Ilukirurgias tehakse enamik protseduure operatsioonina, kasutades üldnarkoosi. See tähendab, et organism ja keha vajavad taastumiseks aega, puhkust ja rahu. On oluline, et kuulaksite oma arsti ja kliiniku personali soovitusi ning puhkaksite ja taastuksite pärast operatsiooni piisavalt.

4. Millised on realistlikud ootused?

Vahel tuleb ette, et meie poole pöörduvatel patsientidel on ebareaalsed ootused ilukirurgiale. Protseduure on palju erinevaid ning tulemuste realistlik prognoosimine sõltub kirurgi kogemusest. Üldiselt näeb iga protseduuriga muutust kohe, mõnel juhul on lõplikke tulemusi tarvis oodata kuni mitu kuud. Soovitame küsida konsultatsioonis arstilt, kas teie ootused ja lootused on realistlikud ning antud protseduuriga teostatavad.

5. Kui kaua tulemused püsivad?

See, kui kaua ilukirurgia tulemused püsivad, oleneb loomulikult protseduurist, inimese elukommetest, geneetikast ja teistestki teguritest. Mõne protseduuri tulemused kestavad aasta, teised on aga eluaegsed. Ühest garantiid pole, sest iga inimene on eriline.

6. Millised on ilukirurgia riskid?

Iga kirurgilise sekkumise ja narkoosiga kaasnevad tahes-tahtmata riskid, kuigi oskuslik kirurg, operatsioonipersonal ning taastumisnõuete järgimine, näiteks suitsetamisest hoidumine, vähendavad neid. Tegemist on vabatahtlike operatsioonidega ning kuigi riskid ei pruugi olla suured, tuleb nendega siiski arvestada. Täpsemalt räägitakse teile riskidest konsultatsioonil. Samuti saate lisainfot meie kodulehelt pikemaid protseduurikirjeldusi lugedes.

7. Kui vanalt võib ilukirurgiat teha?

ArtiaClinicu patsientide vanust otseselt paika pole pandud. Kõrvu, arme ja sünnimärke saab korrigeerida juba lastel ja noorukitel, rindu suurendame alates 18. eluaastast (kuigi soovitame pärast sünnitust). Kõiki ülejäänud protseduure teeme vastavalt kirurgi hinnangule, patsiendi näidustustele ja konkreetsele vajadusele. Täpsema info saamiseks soovitame teil tulla kirurgi konsultatsioonile.

8. Kuidas valida ilukirurgia kliinikut?

Ilukirurgia ja esteetilise meditsiini kliinikuid on palju. Kuidas teha õige valik?

Üldiselt on usaldusväärse kliiniku kodulehel litsentsid ja tegevusload välja toodud.

Rohkem informatsiooni erinevate protseduuride kohta leiate meie kodulehelt. Samuti vastab kõikidele teie küsimustele 20-aastase kogemusega dr. Kartin Krüünvald konsultatsioonis.

Konsultatsioon kestab umbes pool tundi ja maksab 50 eurot.

Registreeru konsultatsioonile

Saada kiri