Blogi

4 levinud küsimust rindade suurendamise kohta

Miks on rindade suurendamine kõige levinum ilukirurgia protseduur?

Iga naine on eriline ning põhjusi, miks rindade suurendamise operatsioon ette võetakse, on palju. Selge on see, et rindade suurendamine on kõige tuntum ilukirurgiline protseduur. Kirjutades interneti otsingumootorisse märksõnad „rindade suurendamine“ leiame sellele lausa 125 000 vastet. Tehes otsingut inglise keeles (breast enlargement) paisatakse otsija ette aga lausa üle nelja miljoni tulemuse.

Miks pakub rindade suurendamine naistele nii suurt huvi?

Rindu soovitakse suurendada enamasti siis, kui looduse poolt on kaasa antud väikesed rinnad. Mõnel juhul on rinnad ka silmnähtavalt erinevad ehk ebasümmeetrilised ning see segab riietumist ja mõjub enesekindlusele. Ei saa peatada ka aja kulgu ning on loomulik, et aastate möödudes välimus muutub. Naise kehale, sealhulgas ka rindadele, jätavad oma märgid rasedus ja imetamine ning kehakaalu kõikumine. Seega võib rindade elastsus väheneda, nende struktuur ümber kujuneda ning selle tagajärjel muutuvad rinnad lõdvemaks. Vastumeelsed muutused kehaga võivad aga avaldada hävitavat mõju endaga rahulolule. Seegi on üks levinud põhjustest, miks soovitakse rindu suurendada.

artiaclinic-ilukirurgia-blogi-rindade-suurendamineKas rindade suurendamine on võimalik ilma operatsioonita?

Rindade suurendamine proteesidega võib tunduda kallis ja hirmutav, mistõttu otsivad paljud naised esialgu lahendust muul viisil. Mitmed tooted lubavad, et rindade suurendamine on võimalik ka ilma operatsioonita. Väidetavalt teevad sama töö ära erinevad kreemid, tabletid ja näiteks spetsiaalne aluspesu. Mõnel juhul soovitatakse teha ka füüsilisi harjutusi. Pikaajalisele kogemusele tuginedes võime öelda, et kahjuks ei anna ükski neist meetoditest kestvat tulemust. Aastatepikkust rahulolu on võimalik saavutada vaid kirurgilise rindade suurendamise abil.

Kas rindade suurendamine on ohutu?

Rindade suurendamise operatsioone on tehtud juba alates 1962. aastast ning selle protseduuri mõju tervisele on väga põhjalikult uuritud. Need protseduurid on tunnistatud ohutuks ning suuri komplikatsioone need kaasa üldjuhul ei too. Mida rohkem on kirurgil rinnaproteeside paigaldamise kogemust, seda turvalisem on ka kogu protseduur. Dr Katrin Krüünvald on pea 20 aasta jooksul teinud üle 3000 rindade suurendamise, seega võite tunda end heades kätes. Kuigi tavaliselt ei mõjuta rindade suurendamine rinnaga toitmist soovitame siiski rindade suurendamise operatsiooni ette võtta alles pärast sünnitust.

Millised on võimalikud riskid?

Iga kirurgilise sekkumise ja narkoosiga kaasnevad tahes-tahtmata riskid, kuigi oskuslik kirurg, operatsioonipersonal ning taastumisnõuete järgimine, näiteks suitsetamisest hoidumine, vähendavad neid. Tegemist on vabatahtlike operatsioonidega ning kuigi riskid ei pruugi olla suured, tuleb nendega siiski arvestada. Täpsemalt räägitakse teile riskidest konsultatsioonil, samuti saate lisainfot lugeda meie kodulehelt pikemast ja põhjalikumast protseduurikirjeldusest.

ArtiaClinicus kasutame vaid kvaliteetseid Mentori rinnaproteese, mille on heaks kiitnud ka Ameerika Toidu- ja Terviseamet (FDA). Kindlasti tasub kliinikut ja arsti valides küsida informatsiooni proteeside kohta ja lugeda infot juurde ka ise.

Rindade tõstmine annab nooruslikuma välimuse

Lõtvunud rindade korral võib aidata hoopis rindade tõstmine, mis on patsiendi enda rinnakudede ümbermodelleerimise protseduur. Selle abil saavutatakse taas sihvakam ja nooruslikum rinnakuju. Soovi korral on rindade tõstmise operatsiooni käigus võimalik paigaldada ka rinnaproteesid. Sageli annab parima tulemuse samaaegselt nii rindade tõstmine kui ka proteeside paigaldamine.

Negatiivsed eelarvamused on alusetud

Paljud naised ei tunne end lõtvunud või väikeste rindade tõttu naiselikult. Välimus mõjutab enesetunnet, enesekindlust ja selle kaudu ka elukvaliteeti. Silikoonrinnad on paraku teema, mille suhtes kipuvad kergesti tekkima negatiivsed eelarvamused. Arvatakse, et implantaadid muudavad rinnad ebaloomulikuks ja on naise tervisele ohtlikud. Enamasti on igasugused kahtlused alusetud. Oskusliku kirurgi juures paigaldatud ja loomulikus suuruses silikoonrinnad näevad välja väga loomulikud ega mõjuta kuidagi tervist. Veelgi enam – hästi tehtud operatsiooni puhul pole isegi katsudes aru saada, et tegu on proteesidega.

Soovite rindade suurendamist? Esimese sammuna tulge meie kliinikusse konsultatsioonile, kus vestleme ja leiame teile sobivaima lahenduse.

Registreeru konsultatsioonile

Loe ka detailsemaid protseduurikirjeldusi:

Rindade suurendamine

Rindade tõstmine

 

Saada kiri