Rasvaimu e. liposuktsioon

Rasvarakkude hulk ja see, kuidas rasvarakud jaotuvad ja ladestuvad eri kehapiirkondadesse, on igal inimesel täiesti individuaalne ning sõltub peamiselt geneetilistest teguritest. Naisterahvastel ladestub rasv peamiselt tuharatele, reitele, kõhule, põlvedele ja pahkluudele. Meestel tekivad rasvapadjakesed enamasti aga külgedele, kõhule ja tihti ka rinnale.

Kuigi patsient võib üldiselt oma kehakaaluga rahul olla, ei pruugi rasvkude mõnes tema kehapiirkonnas vaatamata dieedile ja sportimisele väheneda. Selle probleemi lahendamiseks saab ära kasutada täiskasvanu rasvarakkude omadust mitte paljuneda, sest juba eemaldatud rasvkude enam ei taastu. Kuna rasvkude ei saa naha all ka ümber paikneda, on opereeritud piirkonna jaoks probleem lahendatud. Seega ongi rasvaimu kõige lihtsam ja stabiilsem võimalus liigse rasvakoe eemaldamiseks.

Rasvaimu annab parimaid tulemusi alla 50-aastatse puhul, kellel on hea nahatoonus, kuid häid tulemusi on saavutatud ka vanemate patsientidega.

Kui patsiendi naha elastsus ei ole piisavalt hea, et pärast operatsiooni see ise kohanduks, tuleks rasvaimuga samaaegselt teha ka täiendavaid nahka pingutavaid operatsioone nagu näiteks tuharate ja reite sisemiste külgede pingutamine ja kõhu eesseina lõtvuse plastika. Kui operatsioone sedasi kombineerida, võib patsient üheagselt vabaneda nii üleliigsest rasvast kui ka naha lõtvusest.

Rasvaimu on eelkõige mõeldud kehale kaunima ja meelepärasema kuju andmiseks, mistõttu tuleb mõista, et protseduur ei ole lahenduseks ülekaalulisuse ja rasvtõve puhul. Pärast protseduuri jäävad alles ka muud nahaprobleemid nagu näiteks tselluliit.

Oluline on ka ära märkida, et rasvaimu tehakse vaid täisealistele patsientidele!

Rasvaimu tegemiseks kasutatakse kas mehaanilist või ultraheli-põhist operatsioonitehnikat, mille käigus purustatakse üleliigsed rasvarakud.

Meie kliinikus kasutatakse rasvkoe homogeniseerimiseks spetsiaalset madalsagedusel töötavat LipoLaserit. LipoLaseri abil töödeldud piirkondadest rasvarakkude eemaldamine annab ühtlasema tulemuse.

Tavaliselt kestab lõikus 1-3 tundi, sõltuvalt eemaldatava rasvkoe ulatusest. Lõikust tehakse enamasti üldnarkoosiga, ehk patsient jääb operatsioonilaual magama ja ärkab hiljem juba palatis.

Väiksema operatsiooni korral võib igapäevaste toimetustega jätkata juba mõni päev pärast operatsiooni ja tööle naasta 10-14 päeva möödudes. Suurema operatsiooni puhul, kui rasvaimu tehakse mitmes piirkonnas, tuleks paranemiseks ja töölt eemaolekuks planeerida rohkem aega.

Kindlasti tuleb hoiduda suitsetamisest!

Kuna eemaldatud rasvkude enam ei taastu ega saa naha all ka ümber paikneda, siis on opereeritud piirkonna jaoks mõju kestev.

Loe ka blogipostitust: 7 kõige tähtsamat fakti rasvaimu kohta

Hinnad(alates)

1 piirkond 520€

2 piirkonda 1300€

4 piirkonda 1550€

6 piirkonda 2600€

8 piirkonda 3250€

Lisapiirkond 300€

Meestel + 10%

Protseduurist

  • Operatsiooni kestvus: 1-3 tundi

  • Anesteesia: üldnarkoos

  • Koju: oleneb piirkondade arvust

  • Tööle: 10-14+ päeva pärast

Protseduuri maksumus

Hind alates: 520 €

Järelmaks alates: 15 € / kuu

Järelmaksu taotlemine ja tingimused

Tule konsultatsioonile

Vaata lisaks